Aktuale

Zgjidhini problemet me thonjtë me ndihmën e natyrës

Zgjidhini problemet me thonjtë me ndihmën e natyrës

I keni thontë e ndjeshëm, të dobët, ju thyhen, ju qërohen? Keni problem me thonjtë? Me ndihmën disa metodave natyrale këto problem …

Maskë flokësh prej jogurti

Maskë flokësh prej jogurti

I keni flokët e dëmtuara? Mësoni se si ta zgjidhni problemin për flokë të lëshuara. Kjo nuk është aq e frikshme sa mund t’ju …

4 mënyra për përdorimin e CD-ve të vjetra

4 mënyra për përdorimin e CD-ve të vjetra

Jeni mërzitur nga mënyra e vjetër e dëgjimit të mizikës? Moti keni kaluar në MP3 player? Megjithatë mos I hidhni CD-të e vjetra. …

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

Projektet me të cilat të vjetrat I bëjmë të reja janë gjithmonë shumë argëtuese. Sihni se si mund t’I përdorni lehtësisht …

5 truke fantastike për thonj dhe manikyr

5 truke fantastike për thonj dhe manikyr

 Shumica e femrave I pëlqejnë thonjtë e bukur dhe të rregulluar mirë, por manikyri bart në vete edhe problem të caktuara. Mësoni …

Ushqimet më të mira për nënat pas lindjes

Ushqimet më të mira për nënat pas lindjes

Nuk janë të gjitha nënat supermodele dhe shumë vështirë vijnë në formë pas lindjes. Njëra na problemet kryesore, natyrisht, janë …

Përse çokolata është e mirë për shëndetin e gruas

Përse çokolata është e mirë për shëndetin e gruas

Herën tjetër kur të ia mësyni një rendi çokolate, mos u ndjeni fajtore, pasi ajo mund të jetë shumë e mirë për shëndetin tonë. …

Truke për buzët e trasha dhe të plota

Truke për buzët e trasha dhe të plota

Shumë gra dëshirojnë të kenë buzë të trasha sikurse I kanë Xhesika Alba dhe Megan Foks, por nuk kemi dëshirë të dukemi …

Si ta ndërprisni gjidhënien – këshilla të dobishme

Si ta ndërprisni gjidhënien – këshilla të dobishme

Gjidhënia është absolutisht mënyra më e mirë dhe më e shëndetshme e të ushqyerit të fëmijës, por kur vjen koha e ndërprerjes, …

Amniocenteza – krejt cfarë keni dashur të dini për të

Amniocenteza – krejt cfarë keni dashur të dini për të

Amniocenteza është test që bëhet gjatë shtatzënisë dhe përmes së cilit në faza tepër të hershme mësojmë shumëcka lidhur me …

Bukuria

Moda

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

Projektet me të cilat të vjetrat I bëjmë të reja janë gjithmonë shumë argëtuese. Sihni se si mund t’I përdorni lehtësisht maicat e vjetra e të thjeshta, duke I shndërruar në kreacione të reja verore. 1. …

5 këshilla mode për femra të shëndosha

5 këshilla mode për femra të shëndosha

Xhesika Friling është eksperte mode, fotografije, stajlingu dhe grimi. Ka punuar në film, teatër, në videoklipe muzikore dhe në televizione. Përvec kësaj, ajo është e shëndoshë dhe nuk ka kurrëfarë …

VIVIEN WESTWOOD: Kreacione për zonjat e shoqërisë së lartë (FOTO)

VIVIEN WESTWOOD: Kreacione për zonjat e shoqërisë së lartë (FOTO)

Legjenda e dizajneve të ,odës, shtatëdhjetëvjecarja Vivien Westwood, koleksionin e saj më të ri “Red Label” ua ka kushtuar femrave alternative, të cilat duan të ndjehen sikur vijnë nga rrethe të …

Çfarë mund të bëni nga xhinset e vjetra

Çfarë mund të bëni nga xhinset e vjetra

Xhinset janë veshja më e dashur e burrave dhe grave në gjithë botën. Secili prej nesh ka xhinset e tij të dashura. Por, cfarë të bëjmë kur ato vjetërohen dhe s’mund t’i mbajmë më tepër? Një nga ditët …

Dashuria

Showbiz

Reçeta


Femra në biznes

A mendoni se jeni lider i mirë?

A mendoni se jeni lider i mirë?

Disa njerëz duan që të udhëheqin, derisa të tjerët duan të jenë të udhëhequr. Lideri i mirë nuk lind, ai bëhet i tillë. Por, shumë shefa sot nuk kanë kaluar trajnimin e duhur dhe shpesh humben në …

Kjo quhet forcë: Kanë hequr dorë nga punët stabile për të ndjekur ëndrrat e tyre

Kjo quhet forcë: Kanë hequr dorë nga punët stabile për të ndjekur ëndrrat e tyre

Shumë femra shkojnë në punë vetëm për të fituar para, ndërsa kohën e lirë, nëse kanë, ia kushtojnë pasionit të tyre dhe sendeve që i bëjnë të lumtura. Disa femra janë me të vërtet të forta dhe …

Meshkujt i përjetojnë sukseset e bashkëshorteve si dështime personale?

Meshkujt i përjetojnë sukseset e bashkëshorteve si dështime personale?

Problemi i përjetshëm i meshkujve – nuk mund të përballen me superioritetin e gruas! Tani kjo është vërtetuar edhe me shkencë! Vetëbesimi i meshkujve mund të shembet me suksesin e partneres së tyre, ka …

9 fjali që i thotë një shef jo i mirë

9 fjali që i thotë një shef jo i mirë

Fjalët që i thotë punëdhënësi kanë peshë të madhe tek nënpunësit, kështu fjalët e gabuara mund mund ta demotivojnë atë. Shefat jo të mirë shumë shpesh i përmendin lansimet e tyre paraprake. Këto …